KOU Meslek Yüksekokulu

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu Açılışı Yapıldı. Üniversitemiz Ford Otosan İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksekokulu açılış töreni bugün (08.01.2014) gerçekleştirildi. KOÇ Holding CEO'su Durak ve Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün ise, projenin gerçekleşme sürecini aktardılar.

devamı için

YAHOO CEO'suz Kaldı.

ARAMA motoru Yahoo'nun hırslı CEO'su Marissa Mayer, iki yıl önce Google'dan büyük beklentilerle transfer ettiği Henrique De Castro'yu kovdu. De Castro, reklam gelirlerinde beklenen performansı mali tablolara yansıtamayınca şirketten ayrılmak zorunda kaldı. Mayer, Yahoo yönetimine geldiğinde ilk değişikliği operasyon bölümüne..

devamı için

Keşfet: KIZ KULESİ

Üsküdar’da, Salacak’ın 150-200 metre açıklarında bulunmaktadır. Kız Kulesi’nin ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, bazı kaynaklarda Kule’nin mimari yapılanma süreci M.Ö. 341’e kadar indiği görülmektedir. Kız Kulesi’nin eski zamanlardaki isimleri, Damalis ve Leandros’dur. Damalis ismi, zamanın Atina kralı..

devamı için
 

Danışmanlık Hizmetleri

Ünlü yönetim gurusu Peter F. Drucker'a göre “Dünya artık emek yoğun, malzeme yoğun, enerji yoğun değildir; bilgi yoğun olmaktadır.” Danışmanlık kavramının herkes tarafından kabul edilmiş standart bir tanımı bulunmamaktadır. Türk Dil Kurumunun tanımına göre danışman; “bilgi ve düşüncesi alınmak için kendisine danışılan görevli kimse, müşavir” olarak ifade edilmektedir..

devamı için

Sevgililer Günü Özel

14 Şubat Sevgililer Günü Özel : sevginizi anlatmanın yolları, Sevgililer Günü hediye fikirleri, süpriz armağanlar, sevgilinizi mutlu etmenin ekonomik yolları, Sevgililer Gününe özel öneriler ve renkli aranjmanlar ve çiçeklerin anlamları, hediye alırken ve verirken nelere dikkat etmek gerekiyor, erkekler için Sevgililer Günü hediye önerileri, sevgililer ne hediyeler alıyor..

devamı için

YILIN YILDIZLARI 2014

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen Yılın Yıldızları Ödül Töreni (9 Ocak 2014) sahiplerini buldu. En prestijli öğrenci ödüllerinin başında gelen Yılın Yıldızları Ödül Töreni, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde düzenlendi ve 5000 Yıldızlı öğrencinin oylarıyla ödüle hak kazanan ünlü isimler geceyi renklen..

devamı için
 

Miranda Kerr Antalya'da..

3 milyon dolarlık bebek Miranda Kerr : Antalya'da 8-14 Ocak tarihleri arasında 17'ncisi düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show'un baş mankeni Miranda Kerr, podyuma çıktı. Antalya’da düzenlenen 17’nci Dosso Dossi Fashion Show’da podyuma çıkan Miranda Kerr’in sergilediği üç kıyafet için talep patlaması yaşayan firmalar,..

devamı için

TÜBİTAK Sözleşme Yaptı.

Teknoloji Transfer Ofisleri İçin 10 Üniversiteyle Sözleşme İmzalandı. TÜBİTAK, 10 üniversiteye daha Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) desteği verecek. Destek sürecinin başlatılması için TÜBİTAK ile üniversiteler arasında sözleşme imzalandı. İmza törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı..

devamı için

İSTANBUL MODERN

"Kieslowski Hakkında Her Şey" İstanbul Modern'de Dünya sinemasına önemli başyapıtlar kazandıran Polonyalı yönetmen Krzysztof Kieslowski'nin Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en geniş retrospektifini sunacak. İstanbul Modern Sinema, D-Smart'ın katkıları ve Adam Mickiewicz Enstitüsü işbirliğiyle, "sinemanın şairi" olarak..

devamı için
 

Sağlık: KALP KRİZİ

Kalp krizi (miyokard enfarktüsü) kalp kasının bir bölümünün o bölgeye yetersiz kan akışından dolayı ölmesi (kalıcı hasara uğraması) sonucu meydana gelir. Kalbi besleyen damarların kan akımının çeşitli nedenlerle ani azalmasına veya kesilmesine bağlı olarak gelişen ve o damarın beslediği kalp kasında çeşitli derecede hücre ölümü ile sonuçlanan ve kalp krizi olarak bilinen bir hastalıktır. Hastaların kalp krizinden..

devamı için

Dekor : Duvar Kağıtları

Evleri, ofisleri ve cafeleri bir dönem boydan boya kaplayan duvar kâğıtları geri döndü. Bu dönüş eskisinden biraz farklı ve renkli.. Artık donuk renkli duvar kağıtları değil, en renkli ve en pastel renklerin ritüeli ile tasarlanmış duvar kağıtları mekanların havasını değiştiriyor. Kağıt kaplama, aynı odanın farklı duvarlarını farklı farklı renklere boyama modasını da unutturmaya başladı. Artık duvarlar daha yumuşak ya da daha çok pastel..

devamı için

KONSER: SEZEN AKSU

Sezen Aksu, 14 Şubat'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde sevenleri ile bir araya geliyor. Minik Serçe, Sevgililer Gününe özel renkli parçaları ile tüm sevenlere seslenecek.

Yer : BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ

Tarih : 14 ŞUBAT 2014 / Saat : 21:00

devamı için
 

Tarihten: A. Vehbi KOÇ

Yıl 1960. Vehbi Koç'un, şirketlerinin yöneticilerini Divan Oteli'nde toplayarak yaptığı konuşma, daha sonra onun "manifestosu" olarak anılacak olan şu sözlerle biter: "Unutmayınız! Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız!" Aynı gemide olduğumuzu anlatan bu sözler, topluluk yöneticilerinin ilkesi oldu..

devamı için

Elektriksel Yangın Riskleri

Endüstriyel Tesislerde Elektriksel Yangın Risklerine Karşı Planlı Bakım Yöntemleri ile Önleyici Faaliyetler Endüstriyel tesislerde yapılan kaza araştırmaları sonuçlarına göre, bir işletmede en yüksek mali kayıplara yol açan kazaların başında elektriksel riskler gelmektedir. Bu anlamda özellikle elektriksel kaynaklı..

devamı için

5 Ülkede Türk Zeytini

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, 5 ülkede Türk zeytin ve zeytinyağını tanıtma kararı aldı. Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK) 'nden yapılan yazılı açıklamada, 2014 yılında Birleşik Arap Emirlikleri, Çin ve Fransa'da düzenlenecek gıda fuarlarına katılma, Brezilya ya da Rusya'ya yönelik "Sektörel Ticaret Heyeti..

devamı için
 

AEGEANAGRI Fuarı 2014

AEGEANAGRI 10. Ege Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı : 19– 23 Şubat 2014 EGS Park Fuar Alanı - DENİZLİ 1986 yılında kurulan “Orion Fuarcılık Tanıtım Hiz. Ltd Şti.”, uzmanlık alanı olan tarım fuarı organizasyonlarındaki yolculuğuna, 1993 yılında düzenlediği Söke Tarım Fuarı ile başlamıştır. Yöresel kapsamda başladığı tarım fuarı organizasyonlarını, bölgesel olarak..

devamı için

KONSER : KIRAÇ

Jolly Joker Antalya KIRAÇ Konseri : Türk rock müziğinin güçlü sesi Kıraç, 14 Şubat'ta Jolly Joker Antalya'da sevilen şarkılarını sevgililer için seslendirecek. Yaklaşık 15 yıl önce “Deli Düş” ile başlayan, “Derindekiler” albümüyle devam eden yolculuğunun kilometre taşlarının yer alacağı konserde Kıraç severler eski ve yeni Kıraç şarkılarıyla coşacaklar..

devamı için

TÜPRAŞ'ın Yatırımları

TÜPRAŞ hız kesmeden yoluna devam ediyor. Tüpraş İzmit Rafinerisi, bakım programı ve RUP Fuel Oil Dönüşüm Projesi ile ilgili bağlantıların yapılabilmesi amacı ile 13 – 26 Ocak 2014 tarihleri arasında duruşa geçirilmiş olup, 26 Ocak sonrası üniteler kademeli olarak devreye alınacaktır. Duruş programı, ülkemiz akaryakıt ürünleri ihtiyacı ve müşterilerimizin talepleri dikkate alınarak..

devamı için
 

SİYAH KANAT Defilesi

PROFESYONELLİĞE İLK ADIM IF WEDDING FASHION İZMİR 8’inci Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın bu yıl ki performans defilesi Havva Ağu tarafından gerçekleştirildi. 2012 yılında “Kuğu Gölü” temasıyla düzenlenen 3’üncü Gelinlik Tasarım Yarışması birincisi DEÜ GSF Moda Tasarım Bölümü mezunu Havva Ağu, “Siyah ..

devamı için

Otomotiv Pazarı Satışları

OTOMOTiV PAZARI, ikinci en yüksek satış seviyeyisini 2013'te gördü. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı 2013 yılında bir önceki yıla göre yüzde 9,72 artarak 853 bin 378 adet olarak gerçekleşti. Bu satış adediyle otomotiv pazarı, 2011 yılındaki 864 bin 439 adetlik rekorun ardından ikinci en yüksek seviyeyi 2013'te gördü..

devamı için

KONSER : GÖKSEL

Türk pop müziğinin önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından Göksel, büyük ilgi gören son albümü "Bende Bi Aşk Var" ile "Avea’yla Pazartesi Yıldızları"nda 24 Şubat'ta BKM sahnesinde olacak. Göksel ile herkes "Bende Bi Aşk Var" diyecek! "Sabır", "Depresyondayım", "Bi Seni Konuşurum", "Aşkın Yalanmış", "Günün Birinde", "Kurşuni..

devamı için
 

KONSER : ZİYNET SALİ

Ziynet Sali, yerli ve yabancı şarkılardan oluşan özel bir repertuvar ile 10 Şubat Pazartesi akşamı “Avea’yla Pazartesi Yıldızları” konserinde BKM'de... 14 Şubat Sevgililer Günü haftasında gerçekleşecek gala için özel bir sahne tasarımı ve konsepte göre özel olarak hazırlanan lirik danslar da sahnelenecek..

devamı için

Enerji Verimliliği Haftası

ARÇELİK A.Ş. 2 ÖDÜLLE KAPATTI. Enerji Verimliliği Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan, 8-11 Ocak tarihleri arasında WOW Convention Center’da gerçekleştirilen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, Arçelik A.Ş. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği “Sanayide Enerji Verimliliği” ..

devamı için

MOTO BIKE EXPO 2014

Eurasia Moto Bike Expo Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı 27 Şubat – 02 Mart 2014 İstanbul Fuar Merkezi / SALON 9-10-11 2014 yılı motosiklet ve bisiklet sezonun açılışı, MOTED, MOTODER ve BİSED' in desteğiyle düzenlenen Eurasia Moto Bike Expo Fuarı'nda gerçekleşecek. Motosiklet, bisiklet kulüplerinin ve ..

devamı için

TÜSİAD Ekonomi Yorumu

"2013'ün ağır gündemini ve yüklü miktarda sorunu yeni yıla devrettiğini söyleyebiliriz." TÜSİAD’ın 44. Olağan Genel Kurulu, 23 Ocak 2014, Perşembe günü İstanbul Swissotel’de toplandı. Genel Kurul toplantısının açılış konuşmaları TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erkut Yücaoğlu ile TÜSİAD..

devamı için

Dizi Dünyasında Neler Var

Yapım ve teknik kapasitesini her geçen gün artıran Türk dizi film sektörü, kaliteli yapımlarıyla 50'den fazla ülkede televizyonlarda gösteriliyor. Dizi film sektörü geçen yıl sonu itibariyle Türkiye'ye 150 milyon dolar ihracat girdisi sağladı. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nün verdiği bilgiye göre, Türkiye 10 sene öncesine kadar..

devamı için

KALP KURABİYE Tarifi

Derin bir kapta 1,5 su bardağı tereyağı ve 2 su bardağı şekeri mikser yardımıyla çırpın. Daha sonra 2 yumurta sarısını ekleyin ve tekrar karıştırmaya devam edin. 4 su bardağı unu karışıma ekleyin ve yumuşak bir hamur olana kadar karıştırın. Düz bir yüzeye biraz un serpin ve hazırladığınız hamuru merdane yardımıyla açın..

devamı için

İKV'de Yeni Başkan

Türk özel sektörünün, Avrupa Birliği konularındaki ihtisas kuruluşu İktisadi Kalkınma Vakfı'nın (İKV), 16 Ocak 2014 tarihinde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla ger- çekleştirilen 51. Genel Kurulu toplantısında, 2013-2015 yılları arasında görev yapacak olan yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri seçilmiştir..

devamı için

IFEXPO Çorap Fuarı 2014

Çorap İç Giyim dünyası, ticari fırsatlar yaratan platform İFEXPO Fuarında buluşuyor… Avrasya bölgesinin yeni ticari fırsatlar yaratan platformu 11.Uluslararası İstanbul Çorap İç Giyim Fuarı, İç Giyim, Fonksiyonel İç Giyim, Ev Giysileri, Plaj Giysileri, Soket Çorap, Bayan İnce Çorap, Pijama, Gecelik, Mayo-Bikini, Sabahlık ve Çorap Yan Sanayi ve Aksesuarları dünyasını bir araya..

devamı için

UNICERA Seramik Fuarı

Seramik, Banyo, Mutfak Sektörleri 26. Kez Unicera’da Buluşuyor. 26 Şubat - 2 Mart 2014 - TÜYAP FUAR ve KONGRE MERKEZİ - Büyükçekmece / İSTANBUL Tüyap tarafından Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (Timder) işbirliği ile gerçekleştirilen UNICERA, seramik-banyo-mutfak sektörünü 26. kez bir araya getiriyor..

devamı için
 

2014 | Ocak Sayısı

Yaratıcılık ve Yenilik..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ocak sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2014 | Şubat Sayısı

AŞK ve Sadakat..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Şubat sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2014 | Mart Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Mart sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için
 

2013 | Ekim Sayısı

Tutku ve Heyecan..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ekim sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Kasım Sayısı

Mücadele ve Zafer..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Kasım sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Aralık Sayısı

Yeni Bir Yıla..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Aralık sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

2013 | Eylül Sayısı

Cesaret ve Başarı..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Eylül sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Ağustos Sayısı

Sevgi ve Mutluluk..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ağustos sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Temmuz Sayısı

Ortak Adreste Buluşmak..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Temmuz sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

Beğenmekte siz de haklısınız..

Kocaeli'nin tarafsız en beğenilen yayını KOCAELİ PANORAMA, Kocaeli'ye yakışan kalitede yayın hayatına devam ediyor..

siz beğendiniz mi?

Kocaeli Panorama ailesi büyüyor..

Kocaeli'nin en kaliteli, en farklı ve rakipsiz tek yayını KOCAELİ PANORAMA, katılımlarınızla giderek büyüyor..

birlikte büyüyoruz..

Kocaeli'nin ortak adresindesiniz..

Kocaeli'nin ilk ve tek aktüel ve magazin dergisi KOCAELİ PANORAMA, tüm Kocaeli'yi ortak adreste buluşturmaya kararlı.

adresinizi ziyaret edin.
 
 

Kocaeli Panorama

KOCAELİ PANORAMA dergisi, "Kocaeli'nin ortak adresi" sloganı ile yayın hayatına başlamış ve kısa süre içinde bu hedefini gerçekleştirmiş bir yayındır. PEKDIZAYN Tasarım Kocaeli Teknik Yayıncılık tarafından, "pek farklı tasarımlar" ilkesi ile Kocaeli'nin profesyonel ilk ve tek tarafsız, aktüel, magazin, ekonomi, kadınca, dekorasyon, eğitim, kültür, sanat, gezi, iş dünyası, sağlık ve eğlence dergisi olmuştur. Kocaeli'nin dergisi Kocaeli Panorama, Kocaeli geneline dağıtımı yapılan Kocaeli'nin rehberi ücretsiz tanıtım ve reklam dergisidir. www.kocaelipanorama.com