Röportaj:Ayhan Zeytinoğlu

Kocaeli Türkiye imalat sanayinin %13'ünü üreten, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin ikinci büyük sanayi kentidir. Yüzölçümü bakımından küçük bir il olmasına rağmen sanayinin katkısıyla yarattığı katma değeri yüksek bir ildir. Bununla birlikte doğal bir liman olan İzmit Körfezinde 34 liman ve iskele bulunmaktadır.

devamı için

2014 Yılbaşı Tasarımları

Sevdiklerinize yeni yıl süprizleri yapmak için fazla vaktiniz kalmayabilir. Yılın son yemeğini sevdiklerinizle aynı sofrada geçirmeye ne dersiniz ? Yılbaşı sofranız yeni yılın ilk sıcaklığını ve mutluluğunu içinize doldursun.Tüm sevdiklerini aynı sofrada buluşturmak isteyenler için yılbaşı renkleri evinizi kaplasın.

devamı için

Timuçin ESEN: 27 Aralık

Yönetmen Tolga Örnek'in son filmi "Senin Hikayen", 27 Aralık'ta vizyona girecek.İdil Fırat, Başay Okay, Levent Can, Murat Serezli, Yeşim Ceren Bozoğlu, Şirin Kılavuz, Gözde Kocaoğlu ve Yeliz Orçin'in de rol aldığı filmde, Cem Bender ve Tolga Örnek'in oğlu Derin Örnek de konuk oyuncu olarak izleyici karşısına çıkacak.

devamı için
 

Makale: Elektronik Atıklar

Çevreyi kirleten veya tahrip eden atıkların bertarafı ve kontrolü ile ilgili çalışmaların en yoğun olduğu yüzyıldayız. Her ne kadar bilinçlenme ve kamuoyu baskısı olmasına rağmen istenen düzeylerde çevre yönetimi faaliyetleri gerçekleştirilememektedir. Nitekim dünyada yaşanan felaketlerin boyutu, durumun endişe verici olduğunu göstermektedir.

devamı için

Keşfet: GALATA KULESİ

GALATA KULESİ : 1349'da Cenovalılarca Galata'yı çevreleyen surların başkulesi olarak inşa edilmiştir. Yapılışı hakkında çeşitli söylentiler vardır. Başlangıçta İsa Kulesi olarak adlandırılan kule, Osmanlılar döneminde zindan ve gözlemevi olarak kullanılmıştır. Yangın ve fırtınalardan sonra sık sık restore edilen bina, son onarımını görmüş ve 1967'de yeniden kullanıma açılmıştır.

devamı için

Prof. Dr. Füsun YILDIZ

1965 Antalya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Türk Eğitim Derneği Ankara Kolejinde tamamladım. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Mezun olduğun gün evlendim ve mecburi hizmet olarak Eskişehir'i seçtim. Oraya gider gitmez hemen uzmanlık sınavına girdim ve mecburi hizmetimi Eskişehir Devlet Hastanesi'nde yaptım..

devamı için
 

Tarihten: Tuncel KURTİZ

Tuncel Tayanç Kurtiz, 1 Şubat 1936'da İzmit-Kocaeli'de yaşamına başladı. Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senaristtir. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır. Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu..

devamı için

FIAT EFSANE OTOMOTİV

Test sürüş günü düzenleyen Efsane Otomotiv, yeni kampanyaları hakkında müşterilerine bilgi verdi. İzmit Sefa Sirmen Bulvarı Eski Gölcük Yolu üzerinde faaliyetlerini sürdüren Fiat Ana Bayisi Efsane Otomotiv, Kampanya Günleri etkinliği kapsamında müşterilerini mangal partisinde ağırladı.

devamı için

Şövalye : AJDA PEKKAN

AJDA PEKKAN'a, Fransa'nın "Chevalier de I'Ordre des Arts et des Lettres" sanat ve edebiyat ŞÖVALYELİK NİŞANI verildi. Beyoğlu'ndaki Fransız Sarayı'nda düzenlenen törende Ajda Pekkan'a sanat ve edebiyat şövalyelik nişanını, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili takdim etti.

devamı için
 

Sosyal Medya Sıralaması

Türkiye sosyal medya kullanımında ikinci sırada. Türkiye, sosyal medya kullanımında Brezilya, Rusya, Endonezya, Hindistan ve İngiltere'yi geride bırakarak ABD'nin ardından ikinci sırada yer aldı. İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yakın, nüfusu 75 milyonu geçen Türkiye'nin sosyal medya kullanımında ikinciliğe yerleştiğini kaydetti.

devamı için

MARMARAY PROJESİ

MARMARAY İstanbul'un havasına da yarayacak! Marmaray sayesinde İstanbul'da yılda 130 bin ton sera gazı azaltımı sağlanacak. Marmaray sade trafiği rahatlatmakla kalmayacak İstanbul'un hava kirliliğini önleyecek. Yılda yaklaşık 154 milyon 791 bin 972 aracın geçtiği İstanbul Boğazı' ndan havaya salınan sera gazı emisyonu 44 milyon tondur. Marmaray'la birlikte bu oranın yılda 130 bin 355 ton azalması bekleniyor.

devamı için

Sağlık : ASTIM ve Tedavisi

Astım, tüm dünyada yaklaşık 300 milyon kişiyi etkilediği tahmin edilen ciddi bir halk sağlığı sorunudur. Ülkemizde yaklaşık her 100 erişkinden 5-7'sinde, her 100 çocuktan 13-15'inde görülmektedir. Her yaştan bireyi etkileyebilen, doğru tedavi ile kontrol altına alınabilen, kontrol altına alınamadığında ise günlük aktiviteleri ciddi olarak kısıtlayabilen kronik bir hastalıktır. Hastalar ataklar arasında kendilerini iyi hissederler.

devamı için
 

THY Golf Turnuvası Bitti

Belek'teki The Montgomerie Maxx Royal Otel'in sahalarında yapılan turnuvanın son gününde yapılan müsabakalar sonrası Fransız oyuncu Victor Dubuisson, eksi 24 vuruşa ulaşarak birinciliği elde etti.

devamı için

ÇARŞI YAPI AVM Açıldı

ÇARŞI YAPI AVM açılış törenine; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN, Oda ve İlçe Belediye Başkanları ile Çarşı Yapı Merkezi çalışanları katıldı. Konuşmalardan sonra ÇARŞI YAPI AVM tarafından plaketler verildi.

devamı için

2013 inovasyon konferansı

Arçelik A.Ş. Mıt Em Tech 2013 İnovasyon Konferansı'na Katıldı. MIT (Massachusetts Institute of Technology) Technology Review tarafından organize edilen EmTech dünyanın en önemli yeni teknolojiler konferansı olarak biliniyor.

devamı için
 

Kredi Kartı Kullanımı

Türkiye'de kaç kişi kredi kartı kullanıyor ? Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, Eylül ayı sonu itibariyle Türkiye'de kullanılan kredi kartı sayısı 56,7 milyona, banka kartı sayısı ise 97,5 milyona yükseldi. BKM'nin Eylül 2013 dönemine ait verilere göre..

devamı için

5. EGEART Sanat Günleri

5. ULUSLARARASI EGEART SANAT GÜNLERİ : 6-15 ARALIK 2013 - Aklın ve bilimin önderliğinde insanlığa ve evrensel bilgi birikimine katkı sağlamayı amaç edinmiş olan Ege Üniversitesi, Türkiye’nin dördüncü, Ege Bölgesi’nin ilk kurulan Üniversitesidir.

devamı için

3. Büyük Üniversiteyiz

Kocaeli Sanayi Odası'ndaki toplantıda konuşan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. SEZER KOMSUOĞLU, Kocaeli Üniversitesi'nde toplam 70.000 öğrencinin var olduğunu vurgulayarak, “Bugün Türkiye'nin 3. Büyük Üniversitesi konumundayız” dedi.

devamı için
 

Kainat Güzeli: GABRIELA

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen 2013 Kainat Güzellik Yarışması'nın birincisi Venezuela'dan Gabriela Isler oldu. Türkiye'yi ise Almanya doğumlu Berrin Keklikler temsil etti. Keklikler : "Şarkı söylemeyi seviyorum, oyunculuğun da mankenliğinde tadını almak istiyorum. Her türlü şarkı söylüyorum..

devamı için

4. Genç Müsiad Kongresi

4. ULUSLARARASI GENÇ İŞ ADAMLARI KONGRESİ : MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2008 yılında gerçekleştirmiş olduğu eğitim seminerleri sonrasında, bu seminerleri bir kongreye taşımak amacıyla yola çıkmış ve 1. Ulusal Genç Girişimcilik Kongresi'ni gerçekleştirmiştir. Genç MÜSİAD çalışmaları, ülkemize yayılmakta ve..

devamı için

Makale: Suzan ULU

Kişisel gelişimle ilgilenenler, anlatımlarında hikaye ve fabl kullanmayı pek severler. Karşımızdakinde kendimizi görebilmek, çoğu zaman farkındalık açısından işimizi kolaylaştırır çünkü. Bu sebeple yazıma aşağıdaki fablla başlıyorum. Ormanda canı sıkılan kaplumbağalar; 'Şu ağaca tırmanma yarışı yapalım' derler..

devamı için
 

Su ve Ateş Film Galası

Özcan Deniz'in senarist, yönetmen ve başrol oyunculuğunu yaptığı, SU ve ATEŞ filmi Avrupa Galası Wedding Alhambra sinemasında yapıldı. Dil eğitimi için Londra'ya giden ve eğitimi bittikten sonra da orada yaşamaya devam eden Yağmur, Kemal'le tesadüf eseri bir uçakta karşılaşır ve tesadüfler peşlerini bırakmaz. Yağmur, çok az tanıdığı ve gizemli bir yönü olduğuna inandığı..

devamı için

Yahya Kaptan Korunuyor

İlimizin tek paratoner firması olan KOCAELİ PARATONER, il genelinde başta organize sanayi bölgeleri dahilindeki endüstriyel tesisler olmak üzere sayısız projeye yıldırımdan korunma tesisatı ile can ve mal güvenliği sağlamaya devam ediyor. Kocaeli için yeni yaşam alanları projelerine hız kesmeden öncülük eden KAVANLAR GRUP Alikahya ve Yenikent KAVANIUM projelerinin..

devamı için

Webit Award Kongresi

Webit Kongresi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Plamen Russev, kapanış konuşmasında, yoğun katılım ve ilgiden dolayı teşekkür ettiği katılımcıları, gelecek yılki kongreye davet etti. Russev daha sonra, kongreyi organize eden ekiple hatıra fotoğrafı için çekildi. 5.'si gerçekleştirilen organizasyona, 2 gün boyunca 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 8.000 kişi katılırken, kongre..

devamı için
 

Postmodern Pazarlama

Ürünlere renk, logo ve slogan eklenmeden önce müşteri algısı iyi analiz edilerek pazarlama raporları ışığında kararlaştırma yapılır. Tüketicinin yoğun sahiplik duygusu taşıyacağına inanılan markalar, ancak bu değerlendirmeler desteği ile üretici tarafından hazırlanır. Ürün anlamlarının tüketiciye sahiplik hissi kazandırması için; kültür, cinsiyet, ekonomi, psikoloji, yaşam alanı..

devamı için

Kadınlara Mikro Kredi

Türkiye'de birçok bölgede faaliyet gösteren ve özellikle kadınların girişimcilik konusunda önemli adımlar atmasına destek olmayı amaçlayan mikro kredi artık İzmitli kadınların da hizmetinde. İzmit Belediyesi, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve Körfez Rotary Kulübü işbirliğiyle Mikro Kredi İzmit Şubesinin açılışı yapıldı. Kadıköy Mah. Konağı'nda yer alan Mikro Kredi şubesinin açılış törenine..

devamı için

Araç Almayı Ertelemeyin

TOYOTA Türkiye Satış Direktörü İsmail ERGUN, otomobil fiyatlarının döviz kurlarında paralel olarak artabileceği uyarısında bulundu. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş Operasyonlar Direktörü İsmail Ergun, otomobil fiyatlarının, döviz kurlarındaki yükselişe paralel olarak artabileceği uyarısında bulunarak, araç satın almayı düşünenlere bu planlarını ertelememesini önerdi.

devamı için
 

Ekonomiye Kadın Gücü

Ekonomiye Kadın Gücü projesi, dar gelirli kadınların ekonomik üretime katılımını teşvik etmek, sosyal ve ekonomik olarak güçlenmelerine katkıda bulunmak amacıyla, kadınların gelir getirici bir işe başlamasına veya işini büyütmesine destek olmayı hedefliyor. Bu hedefin gerçekleşmesinde, küçük bir sermaye desteği ile dar gelirli kadınların ekonomik üretime başlamasına imkan tanıyan..

devamı için

İnovasyon Yarışması

HENKEL INNOVATION CHALLENGE heyecanına bu yıl Türkiye de katılacak. Henkel heyecanlı, vizyoner fikirlere ve ilgi çekici konseptlere sahip gençler arıyor. Öğrencilerin ileri görüşlü fikirlerini ve ilgi çekici konseptlerini sunmalarına olanak sağlamak amacıyla uluslararası ölçekte gerçekleştirilen “Henkel Innovation Challenge bu yıl 7'nci kez düzenlenecek.

devamı için

Hızla Büyüyen 100 Şirket

Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'ndan (TEPAV) yapılan açıklamaya göre, AllWorld Network'ün öncülüğünde Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerine küresel ölçekte dikkati çekmek için yürütülen "Türkiye 100 Projesi"nin sonuçları belli oldu.

devamı için
 

TEOMAN Baba Oluyor

Yaklaşık dört ay sonra baba olacak şarkıcı Teoman'ı şu aralar herkes çok heyecanlı görüyor. Teoman, babalıkla ilgili kendisine sorulan sorulara, "Babalık duygusu nasıl bir şey bilmiyorum ama ben bunu yaşamaya hazırım” diye cevap verirken, çevresi çok heyecan dolu günler yaşadığını belirtiyor. Teoman, yaklaşık dört ay kala Nişantaşı civarında eşi ile beraber bebek alışverişlerine..

devamı için

Yüz Şekillerine Göre Allık

Kadınlar güzelleşmek için sayısız yolu denemekten kaçınmazlar. Mesela birinde gördükleri allığı beğenip kendi tenlerine uyumlu olup olmamasına aldırış etmeden hemen almaya kalkarlar. Unuttukları küçük bir detay daima vardır. Beğendikleri allık o kişide durduğu gibi duracak değildir. Bu yüzden yüz şekli çok önemlidir. Her kadının kendine özgü yüz şekline uygun renk..

devamı için

Yeni Kardeş Gelince

Çocuk sevginiz eve yeni bir heyecan katmaya başlıyor. Aileye yeni bir bebek daha geliyor. Çocuğunuz ya da çocuklarınızın bir kardeşi olacak. İkinci çocuk ise; ilki yalnız büyümeyecek, çok seveceği bir kardeşi olacak. Her şey mükemmel görünüyor. Ancak, yeni bir bebeğin aile fertleri için nasıl karşılanacağı düşünüldü mü? Hiç şüphesiz kardeşler birbirlerini çok severler. Ancak,

devamı için
 

Kadınca: Örgü Zamanı

Yılın son ayı Aralık geldi. Kış aylarının soğuk günleri başlıyor. Sırada soğukla yapılacak mücadele ve uzun kış gecelerini renklendirecek yeni uğraşlar bulma çabası.. Eğlenceli ve yaratıcı fikirler evinizi ve içinizi ısıtacak. İhtiyacınız olan birkaç küçük malzeme ile işe koyulma becerisi.. Biraz renkli vakit geçirmek için renkli iplikler ve örgü şişleriniz varsa evden dışarıya çıkmanıza..

devamı için

Yemek : Mandalinalı Kek

Derin bir kapta 12 yemek kaşığı (oda sıcaklığındaki) tereyağını ve 350 gr toz şekeri mikser yardımıyla çırpın. Un, kabartma tozu ve diğer malzemeleri ekleyin ve 3-5 dakika kadar mikserle çırpmaya devam edin. Kek kalıbına hazırladığınız harcı dökün. Önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında 20-25 dakika kadar pişirin. Kızılcık sosunu hazırlamak için, orta boy bir..

devamı için

Yemek : Biftek Sarma

2 adet bifteği bir kabın içine yerleştirin. Üzerine limon suyu, sarımsak, fesleğen, zeytinyağı, kekik, tuz ve karabiber ilave edip 24 saat boyunca buzdolabında marine edin. Marine edilmiş bifteklerinizi ızgarada pişirin. Pişen biftekleri ince şeritler halinde dilimleyin. Pesto sosu malzemelerini blenderınla karıştırın. Pidelerinizi ızgaranın üstünde biraz ısıttıktan sonra..

devamı için
 

Sertab Erener Konseri

Müzik kariyerinin 20. yılında "Sade" albümü ile büyük beğeni toplayan Sertab Erener, 13 Aralık Cuma akşamı Bostancı Gösteri Merkezi'nde dinleyicileriyle buluşuyor! Sertab Erener, aynı zamanda prodüktörlüğünü de yaptığı ve piyasaya çıktığı ilk hafta zirveye çıkan son albümü "Sade"nin yanı sıra en beğenilen şarkılarını hayranları için seslendirecek.

devamı için

Halil Sezai Konseri

TARİH : 08 ARALIK 2013

SAAT : 17:00

MEKAN : BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ

devamı için

Şebnem Ferah Konseri

Şebnem Ferah, "Od" albümünün çıkmasıyla birlikte uzun bir aranın ardından 07 Aralık'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde sevenleri ile buluşacak.

SAAT : 20:00

devamı için
 

Seçtik : Yılbaşı Özel

sayfa tasarımı henüz tamamlanmadı..

devamı için

Sinema : ERKEKLER

sayfa tasarımı henüz tamamlanmadı..

devamı için

Kitaplık : Bestseller

sayfa tasarımı henüz tamamlanmadı..

devamı için
 

2014 | Ocak Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ocak sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için

2014 | Şubat Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Şubat sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için

2014 | Mart Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Mart sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için
 

2013 | Ekim Sayısı

Tutku ve Heyecan..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ekim sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Kasım Sayısı

Mücadele ve Zafer..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Kasım sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Aralık Sayısı

Yeni Bir Yıla..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Aralık sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

2013 | Eylül Sayısı

Cesaret ve Başarı..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Eylül sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Ağustos Sayısı

Sevgi ve Mutluluk..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ağustos sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Temmuz Sayısı

Ortak Adreste Buluşmak..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Temmuz sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

Beğenmekte siz de haklısınız..

Kocaeli'nin tarafsız en beğenilen yayını KOCAELİ PANORAMA, Kocaeli'ye yakışan kalitede yayın hayatına devam ediyor..

siz beğendiniz mi?

Kocaeli Panorama ailesi büyüyor..

Kocaeli'nin en kaliteli, en farklı ve rakipsiz tek yayını KOCAELİ PANORAMA, katılımlarınızla giderek büyüyor..

birlikte büyüyoruz..

Kocaeli'nin ortak adresindesiniz..

Kocaeli'nin ilk ve tek aktüel ve magazin dergisi KOCAELİ PANORAMA, tüm Kocaeli'yi ortak adreste buluşturmaya kararlı.

adresinizi ziyaret edin.
 
 

Kocaeli Panorama

KOCAELİ PANORAMA dergisi, "Kocaeli'nin ortak adresi" sloganı ile yayın hayatına başlamış ve kısa süre içinde bu hedefini gerçekleştirmiş bir yayındır. PEKDIZAYN Tasarım Kocaeli Teknik Yayıncılık tarafından, "pek farklı tasarımlar" ilkesi ile Kocaeli'nin profesyonel ilk ve tek tarafsız, aktüel, magazin, ekonomi, kadınca, dekorasyon, eğitim, kültür, sanat, gezi, iş dünyası, sağlık ve eğlence dergisi olmuştur. Kocaeli'nin dergisi Kocaeli Panorama, Kocaeli geneline dağıtımı yapılan Kocaeli'nin rehberi ücretsiz tanıtım ve reklam dergisidir. www.kocaelipanorama.com