Microsoft'a Yeni CEO

Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella'nın açıklanmasıyla, Büyük Usta Gates efsanesi de geri döndü. Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella oldu. Bu büyük değişimle, Microsoft'un gizli silahı olarak kabul ve tarif edilen Büyük Usta Bill Gates, artık şirketi için çok zaman harcayacak. Teknoloji dünyasının önderi olarak kabul gören..

devamı için

Ramazanoğlu Konağı

Beylik sarayının ilk kez, Adana’nın fethinden hemen sonra, 1360- 1400 yılları civarında inşa edildiği düşünülür. Bu durumda, Türkiye’nin ve hatta dünyanın, halen ayakta olan en eski sivil mimarlık örneği binalarından biri olması nedeniyle önemlidir. Piri Pasa Vakfiyesi’ne göre saray, bahçe içinde, yüksek ve büyük bir binaydı. ..

devamı için

2014'ün Temel Sorunu

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Bekdikhan; Artan dış ticaret açığı ve enflasyonun artış eğilimi, 2014'ün en temel sorunu olacak. Açıklanan orta vadeli ekonomik programa göre 2014'ün temel ekonomik göstergelerine bakıldığında, Türkiye'nin büyüme oranının biraz toparlanarak % 3,6 seviyesinden..

devamı için
 

H&M Bağdat Caddesinde

H&M Flagship Mağazası Bağdat'ı tercih etti. H&M Hennes & Mauritz, Türkiye dahil dünyada sadece 10 adet açacağını belirttiği özel konsept mağazalardan bir tanesi Bağdat Caddesi'nin oldu. Mağaza yaklaşık 2.500 metrekare alana sahip ve 6 kattan oluşuyor. Bağdat Caddesi tüm caddelerden farklı kimliğini bir kez daha dünya markalarına ev sahipliği yaparak ortaya koyuyor.

devamı için

Doç. Emel TABAN'a Ödül

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Taban McKay Helm Ödülü'nü Kazandı. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Kaynak Teknolojisi Araştırma, Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emel Taban, "Effect of the Consumable on the Properties of Gas Metal..

devamı için

İnşaatta %1.5 Gerileme Var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri 2013 dördüncü dönem sonuçlarını açıkladı. GERİLEME VAR. İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri 2013 yılının 4. dönem sonuçlarına göre, inşaat sektöründe istihdam, son çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %1.5 azaldı. Üç Aylık İnşaat Sektörü İstihdam Endeksi, 2013 yılı dördüncü çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre..

devamı için
 

Atatürk Havalimanı 1. Oldu

Atatürk Havalimanı 2012'ye göre %13,6 artışla kendi kategorisinde birinci oldu. Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI'nın açıkladığı resmi yolcu büyüme rakamlarına göre, İstanbul Atatürk Havalimanı, 2011 yılından beri 25 milyon üstü yolcu kapasiteli havalimanları sırala- malarındaki liderliğini devam ettirdi. Sıralamada..

devamı için

TOPKAPI Harem 1 Milyon

Topkapı Sarayı Harem'de ziyaretçi sayısı 2013'te ilk kez 1 milyon kişiyi aştı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından düzenlenen 'Türkiye Müzeleri 2013 Raporu'na göre, 2013 yılında Topkapı Sarayı Müzesi en çok ziyaret edilen müzeler sıralamasında Ayasofya Müzesi de dahil olmak üzere tüm müzeleri..

devamı için

Kemal KARAÖZ Konseri

Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kemal Karaöz, Kosova Prizren Yunus Emre Enstitüsü'nde konser verdi. Öğr. Gör. Neyzen Kemal Karaöz, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Kemençeci Aslıhan Eruzun Özel ve Öğr. Gör. Tamburi Özer Özel'den oluşan Asitane Üçlüsü, Prizrenli sanatseverlere ..

devamı için
 

Didem Soydan ve FIAT

FIAT, Didem Soydan ile tüm FIAT severlere takvim.fiat.com.tr adresinden sınırsız seçenek ve birbirinden renkli tasarımlarla 2014 takvimi hediye ediyor. Dijital iletişim ajansı Pure tarafından hayata geçirilen ve son yıllarda yurt içi ve yurt dışında başta Altın Örümcek ve Communicator Awards olmak üzere birçok ödüle layık görülen Fiat Takvimi projesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcılara yepyeni deneyimler..

devamı için

Dekor : Banyo Tasarımları

Dekorasyon konusunda mutfak ve salondan sonra plana dahil edilen banyolar dekore edildiklerinde şık bir ortam yaratarak ferah bir mekana dönüşmektedirler. İçinizden geldiği gibi sadece küçük dokunuşlarınızın buharla kaplı aynanızdaki yansımasını görmeniz mümkün. Banyolarda giderek artan aksesuar çeşitliliği banyo tasarımlarını yeni bir dekorasyon dünyasına çekmeye başladı. Aynalardan sonra havlular,..

devamı için

KOU TEKNOPARK Ziyareti

Kocaeli Valimiz Sayın Ercan Topaca, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ni ve TEKNOPARK'ı ziyaret etti. Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, Başiskele Kaymakamı Ali Kartal'ın da hazır bulunduğu ziyarette, ilk olarak Diş Hekimliği Fakültesi'ni ziyaret eden Sayın Topaca, Dekan Prof. Dr. Ali İhya Karaman'dan fakülte olanakları ile ilgili bilgiler aldı..

devamı için
 

"Anne Eğitimi" Semineri

Kocaeli Valiliği İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği “ANNE EĞİTİMİ” semineri Kocaeli Valisi Ercan TOPACA’nın eşi Sevim TOPACA’nın katılımıyla başlatıldı. 15 anne adayının katıldığı 5 hafta ve toplam 200 saat sürecek eğitim..

devamı için

Filiz Kuaför Salonu Açılışı

Filiz Kuaför Salonunun açılışına Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Sargın, Kocaeli Engelli Dernekleri Dayanışma Platformu Başkanı İsmet Arguç, GÜLAÇTI Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret A.Ş. Muhasebe Müdürü Mürvet Kara, ÖZGER Kozmetik'in sahibi Mustafa Özger, Hedef Kozmetik'in sahibi Kerem Karaçengel, Kuaför..

devamı için

GÜZELLİK & BAKIM 2014

Güzellik&Bakım fuarları sektöründe yer alan en büyük firmaları, en yeni ürün ve yöntemleri ve en önemli dünya markalarını tam 22 yıldır ziyaretçileri ile buluşturuyor. Avrupa’nın en büyüklerinden Fiera Milano ile Türkiye’nin konusundaki en köklü firması İnterteks’in birleşmesi ile ortaya çıkan Fiera Milano İnterteks’in düzenlediği Güzellik&Bakım..

devamı için
 

TOPSHOP Adidas Orginals

TOPSHOP Adidas Orginals için tasarladı.

İngiliz hazır giyim devlerinden TOPSHOP, Adidas için 20 parçalık özel bir koleksiyon hazırladığını duyurdu. Koleksiyon, 20 Mart'ta mağazalardaki yerini almaya hazırlanıyor. 90-325 TL arası fiyatlara sahip olacak koleksiyon için geri sayım başladı...

devamı için

bi küçük eylül meselesi

Eylül hayatta istediği her şeye sahip. Güzel, neşeli, eğlenceli. Ta ki bir gün başına bir şey gelene ve yaşamının son bir ayını unutana dek. Ailesi, arkadaşları herşeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada'ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder, garip bir adam, ona..

devamı için

WIN 2014 Fuarları Başlıyor

21 yıldır aralıksız düzenlenen OTOMASYON Fuarı, kuşkusuz ki Türk endüstrisinin heyecanla beklediği en önemli fuar. Otomasyon alanında her türlü yeniliğin görülebildiği yegane adres. Fuar esnasında düzenlenecek olan Endüstriyel Etkinlikler Zirvesinde, akademisyen ve uzmanların teorik ve de uygulamaya yönelik sunumlar gerçekleştirmesi, fuarın aynı zamanda sektörün..

devamı için
 

Burhan Cahit Doğançay

En ünlü tablosu olan Mavi Senfoni, 2009 yılında Murat Ülker tarafından 2,2 milyon TL'ye alınmış olan bir Türk ressam ve fotoğrafçıdır. Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olan Doğançay Müzesi, kapılarını 2004’te halka açtı. Beyoğlu’nda, 150 yıllık beş katlı tarihi bir binada yer alan müzede Burhan Doğançay’ın..

devamı için

İncesaz'dan Renkli Konser

İncesaz, 1996 yılında Murat Aydemir, Derya Türkan ve Cengiz Onural tarafından kuruldu. Grup, üçlü yolculuğuna Cengiz Onural'ın besteleriyle başladı. İncesaz'ın farklı albümlerinde Melihat Gülses, Dilek Türkan, Bora Ebeoğlu, Cengiz Özkan solistlik yaptı ve grup zamanla Murat Aydemir bestelerinin yanı sıra geleneksel..

devamı için

DOĞTAŞ'a İki Ödül Birden

2014 İstanbul Mobilya Fuarı Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Doğtaş iki farklı kategoride ödüle layık görüldü. Doğtaş, 28 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Yeşilköy CNR Expo İstanbul'da düzenlenen 10. İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB 2014 Tasarım Yarışması'nda iki ödül aldı. Private Salon Takımı ile oturma grubu kategorisinde..

devamı için
 

Seçtik: Banyo Aksesuarları

Mutfaktan sonra evdeki en detay gerektiren bölümlerden bir diğeri olarak karşımıza banyolar çıkıyor. Bolca teferruatla donatılmayı ve renklerin melodisini suyun akışına bırakmaya hazır hararetli bir yer. Bütün bunların yanı sıra kullanım amacı ikinci plana atılacak kadar aksesuar çeşitliliğine sahip olmak isteyen bir mekan. Sağlık, terapi,..

devamı için

19. KİTAP FUARI - İZMİR

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile geçtiğimiz yıl 18.'si düzenlenen İzmir Kitap Fuarı 28 Nisan 2013 Pazar akşamı Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda sona erdi. Her yıl yoğun ziyaretçi ilgisiyle karşılanan İzmir Kitap Fuarı’nı 2013 yılında dokuz günde 390 bin okur ziyaret etti. 390 yayınevi ve..

devamı için

Vanilyalı Armut Tatlısı

Armutları ikiye bölün, yağlanmış fırın tepsisine yerleştirin. Pudra şekerini ve vanilyayı armutların üzerine serpin. Küçük kareler şeklinde tereyağını kesin ve armutların üzerine yerleştirin. Bir çay bardağı suyu fırın tepsisine dökün ve önceden ısıtılmış 180 derece fırında 30-35 dakika kadar pişirin. Üzerine fındık serpin ..

devamı için

Sarımsaklı Tavuk Budu

Derin bir pişirme kabının içine tavuk bagetlerini yerleştirin. Üzerine sıvı yağ tuz karabiber ve ezilmiş sarımsakları ekleyin. Limonu ve bir baş sarımsağın kabuklarını soymadan daire şeklinde dilimleyin ve tavuk bagetlerinin üzerine yerleştirin. 170 derecede önceden ısıtılmış fırında 30-35 dakika kadar pişirin. Maydanoz dallarını ..

devamı için

Periyodik Kontroller

Yıldırımdan korumanın amaçları arasında ilk başta can güvenliği olmakla beraber, doğrudan ya da dolaylı oluşabilecek yangın risklerini önleme ve güvenli yaşam standartlarını koruma olgusu ile kapsamını giderek geniş yelpazelere açmaktadır. Yıldırımın doğrudan ve/veya dolaylı etkilerine karşı kesin koruma sağlamanın genellikle çok zor ..

devamı için

21. İZMİR CAZ FESTİVALİ

Türkiye’nin AB üyeliğinin sıkça konuşulmaya başlandığı dönemde İzmir Avrupa Caz Günleri olarak başlayan etkinlik, Gümrük Birliği’ne kabulümüzün ardından hızlanan süreç içinde kapsamı genişletilerek İzmir Avrupa Caz Festivali adını almıştır. 4- 20 Mart 2013 tarihlerinde 20’ncisini gerçekleştirdiğimiz Festivalin amacı, ..

devamı için
 

2014 | Nisan Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Nisan sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için

2014 | Mayıs Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Mayıs sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için

2014 | Haziran Sayısı

Derginizde Yerinizi Aldınız Mı?

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Haziran sayısı sizin için hazırlanıyor..

devamı için
 

2014 | Ocak Sayısı

Yaratıcılık ve Yenilik..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ocak sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2014 | Şubat Sayısı

AŞK ve Sadakat..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Şubat sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2014 | Mart Sayısı

Seçmek ve Seçilmek..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Mart sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

2013 | Ekim Sayısı

Tutku ve Heyecan..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ekim sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Kasım Sayısı

Mücadele ve Zafer..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Kasım sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Aralık Sayısı

Yeni Bir Yıla..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Aralık sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

2013 | Eylül Sayısı

Cesaret ve Başarı..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Eylül sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Ağustos Sayısı

Sevgi ve Mutluluk..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Ağustos sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için

2013 | Temmuz Sayısı

Ortak Adreste Buluşmak..

Kocaeli'nin tek dergisi KOCAELİ PANORAMA Temmuz sayısından sizin için seçtiklerimiz..

devamı için
 

Beğenmekte siz de haklısınız..

Kocaeli'nin tarafsız en beğenilen yayını KOCAELİ PANORAMA, Kocaeli'ye yakışan kalitede yayın hayatına devam ediyor..

siz beğendiniz mi?

Kocaeli Panorama ailesi büyüyor..

Kocaeli'nin en kaliteli, en farklı ve rakipsiz tek yayını KOCAELİ PANORAMA, katılımlarınızla giderek büyüyor..

birlikte büyüyoruz..

Kocaeli'nin ortak adresindesiniz..

Kocaeli'nin ilk ve tek aktüel ve magazin dergisi KOCAELİ PANORAMA, tüm Kocaeli'yi ortak adreste buluşturmaya kararlı.

adresinizi ziyaret edin.
 
 

Kocaeli Panorama

KOCAELİ PANORAMA dergisi, "Kocaeli'nin ortak adresi" sloganı ile yayın hayatına başlamış ve kısa süre içinde bu hedefini gerçekleştirmiş bir yayındır. PEKDIZAYN Tasarım Kocaeli Teknik Yayıncılık tarafından, "pek farklı tasarımlar" ilkesi ile Kocaeli'nin profesyonel ilk ve tek tarafsız, aktüel, magazin, ekonomi, kadınca, dekorasyon, eğitim, kültür, sanat, gezi, iş dünyası, sağlık ve eğlence dergisi olmuştur. Kocaeli'nin dergisi Kocaeli Panorama, Kocaeli geneline dağıtımı yapılan Kocaeli'nin rehberi ücretsiz tanıtım ve reklam dergisidir. www.kocaelipanorama.com